Zdraví Karla Gotta

Páteř a kyčel

Roku 2005 podstoupil Gott na klinice v Mnichově totální endoprotézu pravé kyčle. V roce 2010 si Gott nechal operovat bolavou páteř. Trápily ho cysta a výrůstky mezi obratli, které tlačily na nerv.

Rakovina mízních uzlin

V červnu roku 2015 se začalo nahlas mluvit o zdravotních problémech Karla. Gotta. Ten zprávy bagatelizoval s tím, že má jen srdeční arytmii a nejde o nic vážného. Koncem října musel být Gott náhle převezen do nemocnice, následně jeho rodina oznámila, že Gott podstoupil operaci náhlé příhody břišní, aby pak nakonec celý národ šokovali sdělením, že Gott trpí rakovinou mízních uzlin. Zpěvák později přiznal, jak probíhá jeho léčba, jak často mu není dobře a jak jeho chorobu vnímají jeho dcery. 28. listopadu všechny překvapil, když přišel na vyhlášení ankety Český slavík, kterou opět vyhrál.

Hned poté nastoupil na druhou fázi chemoterapií, při této příležitosti prozradil, že mu vypadávají vlasy a má bolesti žaludku a kloubů. V únoru 2016 Gott oznámil, že se léčba zabrala a rakovinu porazil.

Další operace

Přidaly se ale další zdravotní komplikace. V květnu podstoupil plánovanou operaci dutiny břišní, na podzim pak operaci páteře, konkrétně ploténky. Koncem roku 2016 pak zpěvák prodělal zápal plic. A přidaly se další komplikace. V únoru 2017 Gotta postihla akutní střevní neprůchodnost a musel být ihned operován.

Potíže s imunitou

Léčba rakoviny si vybrala svou daň v podobě špatné Gottovy imunity. V posledních dvou letech prodělal celou řadu viróz včetně chřipky a často trpěl na záněty horních cest dýchacích. V listopadu 2018 ležel v nemocnici s akutním respiračním onemocněním. Na nemocničním lůžku skončil také v červenci 2019, kdy ho postihl akutní zápal plic.

Akutní leukémie

12. září 2019 řekl deníku Blesk, že trpí akutní leukémií a podstupuje léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze.

1. října krátce před půlnocí zemřel ve věku 80 let.

Další speciály:

Reklama