Prosíme, aktualizujte si svůj prohlížeč.

Internet Explorer je bohužel zaostalý a my jej už nepodporujeme. Přejděte tak prosím na nový prohlížeč. Prohlížeč Seznam.cz je ke stažení ZDE.

Jak můžu porazit koronavirus?

Znáš nějaké další způsoby pozdravu bez doteku dlaně s druhým člověkem? Zkus si najít, co to je pukrle, a pak se koukni, jak se lidé zdraví v jiných zemích: například v Zimbabwe a okolních státech se lidé zdraví zatleskáním. Je možné zkoušet i vlastní způsoby, jako třeba ťuknutí loktů.

Kromě úkolů ze školy, které máš od učitelů, pro tebe máme ještě jeden bonusový úkol: pomáhej doma rodičům, mají toho teď moc, a ty jim můžeš ulehčit třeba vynesením odpadků. Kdyby ti bylo špatně, nebo při pocitu horečky se hned svěř rodičům nebo někomu blízkému.

Pro rodiče

Jak vysvětlit dětem, že musí nosit roušku?

Důležité informace

REKLAMA

Našli jste chybu? Chybí vám něco? Napište na covid@novinky.cz
Text: Kateřina Mahdalová, Lucie Hottková, Jakub Dulínek a Richard Sůsa | Grafika a webdesign: David Ryneš
Datové vizualizace: Kateřina Mahdalová a David Ryneš
Šéfredaktor: Vladimír Dušánek
Zdroj textu: CDC, WHO, SZÚ
Foto: ČTK/AP, Reuters, Profimedia.cz, Adobe Stock
Copyright © 2003–2020 Borgis, a.s. © Copyright © 2020 Seznam.cz, a.s. Copyright © ČTK, DPA, Reuters a fotobanka Profimedia.Publikování nebo další šíření obsahu serveru Novinky.cz je bez písemného souhlasu společnosti Borgis, a.s. zakázáno.
RSS kanály serveru Novinky.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Novinky.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti Borgis a.s. není dovoleno. Dodavatelem obsahu serveru Novinky.cz a osobou vykonávající redakční odpovědnost je společnost BORGIS a.s. Šiřitelem reklamy na serveru Novinky.cz je společnost Seznam.cz, a.s., IČO 26168685.