• 1. srpna

  Ve Švédsku ukradli královské klenoty

  Dvě královské koruny, žezla a jablka ze 17. století ukradli v poledne dva zloději z katedrály v Strängnäsu na jihovýchodě Švédska. Dovnitř přišli v hodinách pro veřejnost. Zločinci pak uprchli na malém motorovém člunu. Policii se podařilo za pár týdnů podezřelé dopadnout.

  ČÍST VÍCE

 • 1. srpna

  Americká banka Wells Fargo musí zaplatit pokutu 2,09 miliardy dolarů (45,7 miliardy Kč) kvůli pochybení při prodeji cenných papírů krytých hypotékami na počátku finanční krize. Oznámilo to ministerstvo spravedlnosti USA.

  ČÍST VÍCE

 • 2. srpna

  Zemřel herec Ilja Racek

  Ve věku 88 let zemřel herec Ilja Racek. Ztvárnil mnoho rolí ve filmu, v seriálech, a hlavně na divadle. Byl mimo jiné dlouholetým členem pražského souboru Divadla na Vinohradech. Před kamerou zářil například v televizních seriálech, namátkou Hříšní lidé města pražského, Slavné historky zbojnické, Zlá krev, Dobrodružství kriminalistiky, Náhrdelník, Arabela.

  ČÍST VÍCE

 • 2. srpna

  Poprvé v historii České republiky lékaři diagnostikovali žlutou zimnici, vzácné exotické onemocnění. Stalo se tak v prostějovské nemocnici v případě pacientky ze Šumperska, která si chorobu přivezla z Brazílie.

  ČÍST VÍCE

 • 3. srpna

  Prezidentské volby v Zimbabwe vyhrál Mnangagwa

  Prezidentské volby v Zimbabwe vyhrál úřadující prezident Emmerson Mnangagwa se ziskem 50,8 procenta hlasů (2,46 miliónu). Hlavní opoziční vyzyvatel Nelson Chamisa dostal 44,3 procenta hlasů (2,15 miliónu). Nicméně opozice tvrdila, že bylo hlasování zmanipulované. S protesty ovšem neuspěla.

  ČÍST VÍCE

 • 3. srpna

  Český turista v Egyptě nepřežil útok žraloka. K neštěstí došlo u letoviska Marsá Alam u Rudého moře ve chvíli, kdy šnorchloval. Vyšetřování ukázalo, že oblastí projížděla loď, z níž posádka vyhazovala mrtvá zvířata do moře, což žraloky přilákalo.

  ČÍST VÍCE

 • 3. srpna

  Turecký soud poslal na doživotí devět lidí za teroristický útok, při němž v říjnu 2015 v Ankaře zemřelo přes sto osob. Sebevražedný atentát, který se odehrál u rušného železničního nádraží před začátkem demonstrace levicových a kurdských aktivistů, je považován ze nejhorší teroristický útok v historii země.

  ČÍST VÍCE

 • 5. srpna

  Tři čeští vojáci zahynuli při sebevražedném útoku v Afghánistánu

  Sebevražedný útočník zabil na východě Afghánistánu tři české příslušníky mise NATO. Na muže zaútočil sebevražedný atentátník. O pár dnů později byla těla Martina Marcina, Patrika Štěpánka a Kamila Beneše zpět domů převezena armádním speciálem. Pochováni byli s nejvyššími státními i armádními poctami.

  ČÍST VÍCE

 • 9. srpna

  Saúdští Arabové zasáhli při náletech v Jemenu autobus, zabili desítky dětí

  Desítky lidí, především dětí, zahynuly při náletu na provincii Saada na severu Jemenu, který ovládají vzbouření šíitští Húsíové. Zasažen byl trh a také autobus, v němž seděli školáci. Další desítky lidí byly zraněny.

  ČÍST VÍCE

 • 12. srpna

  Sonda Parker Solar Probe vyletěla ke Slunci

  Z floridského mysu Canaveral po jednodenním odkladu odstartovala raketa se sondou Parker Solar Probe. Míří ke Slunci a přiblíží se mu na rekordních šest miliónů kilometrů. Bude čelit teplotě kolem 1370 stupňů Celsia.

  ČÍST VÍCE

 • 13. srpna

  Čínské úřady evakuovaly kvůli tajfunu Yagi 205 000 lidí z deseti měst na východním pobřeží země.

  ČÍST VÍCE

 • 13. srpna

  Americký prezident Donald Trump podepsal rekordní vojenský rozpočet na rok 2019 ve výši 717 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 16 biliónů korun.

  ČÍST VÍCE

 • 13. srpna

  Porota v americkém San Francisku přisoudila po čtyřtýdenním procesu odškodné 289 miliónů dolarů (6,5 miliardy korun) Dewayneu Johnsonovi (46), bývalému školnímu zahradníkovi. Ten tvrdil, že konečné stadium rakoviny mu způsobil Roundup, přípravek na ničení plevele vyráběný agrochemickým gigantem Monsanto.

  ČÍST VÍCE

 • 14. srpna

  V italském Janově se za plného provozu zřítil dálniční most

  Na frekventované dálnici A10 v Janově na severu Itálie se v 11:50 zřítila nejméně sto metrů dlouhá část dálničního mostu. V tu dobu po něm jezdila auta. Pád mostu vyžádal ihned 35 mrtvých, včetně jednoho dítěte. Další zranění umírali následně v nemocnicích, kam byli po neštěstí převezení. Ukázalo se, že most byl ve špatném technickém stavu.

  ČÍST VÍCE

 • 16. srpna

  Zemřela královna soulu Aretha Franklin

  Nejvýznamnější soulová zpěvačka všech dob Aretha Franklin, přezdívaná královna soulu, zemřela ve věku 76 let. Poslední svůj koncert absolvovala v roce 2017 ve Filadelfii, o tři měsíce později ještě zpívala na akci nadace Eltona Johna pro boj s AIDS. Pohřbená byla poslední srpnový den v Detroitu.

  ČÍST VÍCE

 • 18. srpna

  Ruský prezident Vladimir Putin na skok navštívil Rakousko. Důvodem byla jeho návštěva svatby tamní ministryně zahraničí, 53leté Karin Kneisslové, ve Štýrském Hradci.

  ČÍST VÍCE

 • 19. srpna

  Zemřel DJ Loutka

  Ve věku 51 zemřel jeden z nejznámějších dýdžejů a osobnost pražského klubu Roxy Michal Maudr, vystupující jako DJ Loutka. Na přední pražské dýdžejské scéně působil více než 25 let. Ve své kariéře si prošel třeba i hudebním klubem Futurum.

  ČÍST VÍCE

 • 21. srpna

  Na Václavském náměstí v Praze se večer sešly tisíce lidí na koncertu připomínajícím, že přesně před padesáti lety započala invaze do Československa vojsky Varšavské smlouvy.

  ČÍST VÍCE

 • 21. srpna

  Řecko oficiálně opustilo poslední ze tří záchranných programů své země. Věřitelé od roku 2010 do předlužené země na hraně ekonomického kolapsu nalili v přepočtu bilióny korun.

  ČÍST VÍCE

 • 23. srpna

  Manželka bývalého premiéra Jiřího Paroubka Petra v pořadu Výzva na serveru Seznam Zprávy přišla s vážným obviněním svého muže, od něhož před rokem a půl odešla. Paroubek měl podle ní miliónové nelegální příjmy. Ten to odmítl.

  ČÍST VÍCE

 • 24. srpna

  Studená fronta v Rakousku odřízla pět tisíc lidí od světa.

  ČÍST VÍCE

 • 24. srpna

  Americká vláda zrušila roční finanční pomoc ve výši 200 miliónů dolarů (4,4 miliardy korun) pro Palestince na Západním břehu Jordánu a v Pásmu Gazy.

  ČÍST VÍCE

 • 25. srpna

  Masivní exodus z Venezuely se podobá migrační krizi ve Středomoří, uvedla OSN

  Vlna emigrace z Venezuely se blíží krizi srovnatelné s migrační vlnou ve Středomoří, uvedla agentura pro migraci Organizace spojených národů (OSN). Kvůli ekonomické krizi a autoritářskému režimu uprchlo v posledních letech ze země na 2,3 miliónu lidí. Napětí kvůli migrantům z Venezuely narůstalo v Kolumbii, Brazílii, Ekvádoru a Peru.

  ČÍST VÍCE

 • 25. srpna

  Zemřel americký senátor John McCain

  Ve věku 81 let zemřel americký republikánský senátor John McCain. Senátor za stát Arizona, někdejší válečný vězeň během války ve Vietnamu a neúspěšný kandidát v amerických prezidentských volbách v roce 2008, prohrál boj s agresivní formou rakoviny mozku.

  ČÍST VÍCE

 • 26. srpna

  Jednoho mrtvého a tři těžce zraněné si vyžádal spor na městských slavnostech v saském podkrušnohorském městě Saská Kamenice, který přerostl v útok nožem. Incident vyvolal protiimigrantské vášně, neboť útočníky byli přistěhovalci.

  ČÍST VÍCE

 • 26. srpna

  Ve věku 91 let zemřel americký dramatik a scénárista Neil Simon, který za život napsal tři desítky divadelních her, stejný počet scénářů a řady libret k muzikálům. Za své dílo obdržel prestižní Pulitzerovu cenu.

  ČÍST VÍCE

 • 28. srpna

  Slovenská milionářka Eva Rezešová (41) opustila budapešťské vězení, v němž strávila šest let. Trest dostala za to, že v roce 2012 způsobila na maďarské dálnici pod vlivem alkoholu nehodu, při níž zemřeli čtyři lidé.

  ČÍST VÍCE

 • 31. srpna

  Americká společnost Coca-Cola se dohodla na převzetí britského řetězce kaváren Costa za 3,9 miliardy liber (zhruba 112 miliard korun).

  ČÍST VÍCE

 • 31. srpna

  Při výbuchu v Doněcku na východě Ukrajiny přišel o život jeden z hlavních vůdců proruských separatistů Alexandr Zacharčenko. Naposledy stál v čele neuznávané Doněcké lidové republiky, vyhlášené separatisty. Jeho následného pohřbu se zúčastnilo sto tisíc lidí.

  ČÍST VÍCE

Reklama