Články z rubriky Krimi:Stát - nejlepší organizátor CzechTeku

Letošní taneční párty navštívilo přes čtyřicet tisíc lidí

Od jednoho extrémního mantinelu k druhému se během roku posunula v očích státní správy taneční technoparty Czechtek. V minulém roce bylo vše zakázané a zábava mladých lidí na louce u dálnice na Tachovsku skončila bitkou s policejními šiky těžkooděnců. Vyšetřování oprávněnosti policejního zásahu, jeho provedení a selhání policistů trvalo měsíce.

 

Uplynul ale rok a vše bylo jinak. Najednou nebyl problém s ničím. Stát otevřel pořadatelům svoji náruč a ochotně se ujal pořadatelské úlohy. Organizátoři nabídnutou šanci nezahodili a koncem července byl armádou vzorně připraven vojenský prostor u Doupova na Chomutovsku, kam se začali sjíždět první milovníci elektronických hudebních vln.  (více na Novinkách)

 

Proti státem organizované akci reptali skalní příznivci techna - teknaři. Objevilo se několik informací, že nelegální CzechTek stejně proběhne. Nic takového se ale nestalo a mnozí z reptalů jistě zavítali na ten legální.

 

Největším potenciálním problémem se v počátku akce ukázaly vysoké letní teploty, které při koncentraci mladých tanečníků bez zábran zaváněly požárním nebezpečím. I zde však státní pořadatelská služba zafungovala na výbornou a armádní i civilní profesionální hasiči v místě party vytvořili speciální předsunuté pracoviště. (více na Novinkách) A když skutečně nehořelo, oživili tanečníci život službu konajícím hasičům alespoň výjezdem k zapadajícímu slunci. (více na Novinkách)

 


Taneční zábava proběhla bez větších problémů

Nic náhodě neponechal tentokrát resort ministerstva vnitra a organizátorům díky tomu odpadl další koláč starostí, když se o vše kolem místa události postarala státní policie. Jistě nebylo náhodou, že na bezproblémový průběh „opatření“ se přijely osobně podívat i nejvyšší šarže - policejní prezident Vladislav Husák a úřadující ministr vnitra František Bublan. (více na Novinkách) Policejní prezident jistě všem policistům předem připomněl události z loňského ročníku.

 

Faktem zůstává, že letošní ročník, zajištěný z větší části státem, proběhl bez zásadního problému a organizátorům se podařilo najít levný a fungující pořadatelský systém. Za málo peněz mají doslova hodně muziky a prostoru. Dali tak možná jiným pořadatelům kulturních akcí podnět ke snížení nákladů. Minimálně vědí, jak připravit hromadnou zábavu pro masy v roce 2007.

 

Daňový poplatník se zpravidla neptá co to stálo, je rád, že je klídek, pohoda a policie vše dobře zajistila . A i kdyby se zeptal, policie takovéto informace z principu nezveřejňuje. Škoda. Někdo by možná mohl chtít vědět, proč si vstup na hudební festival draze platí ti, co o něj mají zájem, a hudební sešlost pod širým nebem platí každý z nás.

Petr Nový, Novinky.cz
SPECIÁL: ROK 2006 
 
přejděte na hlavní stranu Novinky.cz přejděte na úvodní stránku