Zmizení tajemného podnikatele Krejčíře

„Policistům v sobotu dopoledne v Praze utekl zatčený podnikatel Radovan Krejčíř, který je v několika případech podezřelý z podvodů či půlmiliardového celního úniku.“ To byla první věta, po které následovaly desítky článků o jednom z nejbohatších Čechů Radovanu Krejčířovi. Čelí mnohým obviněním, ale pravomocně odsouzen nikdy nebyl.

Podezřelý podnikatel byl už v roce 2004 před soudem kvůli obvinění z různých podvodů, ale částky, o které tehdy šlo, byly směšné ve srovnání s kauzou údajného půlmiliardového celního úniku při ropných obchodech jihlavské společnosti M5, kvůli kterému byl zatčen. (Více na Novinkách)

Krejčíře zatkli v sobotu 18. června 2005 kolem 02:00 v jeho bytě na Karlově náměstí v Praze policisté z Útvaru rychlého nasazení. Speciální komando pak podnikatele předalo kriminalistům z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, kteří s ním v jeho honosné vile v Černošicích prováděli domovní prohlídku. Při ní Krejčíř zmizel. (Více na Novinkách

Nejdříve policie uvedla, že utekl okénkem na WC, ale postupně se začaly objevovat pro policii velmi trapné informace o tom, že podezřelý multimilionář vůbec neutíkal. Zřejmě normálně odešel hlavním východem a jeho bodyguard ho odvezl autem. O tom, že Krejčíř je z vily pryč, prý policie nevěděla deset minut.

Další týden, 22. června, rezignoval policejní prezident Jiří Kolář a ministr vnitra František Bublan přistoupil k tvrdým trestům pro zasahující policisty a jejich nadřízené. Odvoláni byli šéf policejní protikorupční služby Jiří Pálka a jeho náměstek Josef Bečvář. (Více na Novinkách)

Policie u Krejčíře objevila obrovské množství peněz, ale později se zjistilo, že většina byly jen padělky. Krejčíř utekl na Seychelské ostrovy, kam zanedlouho vyrazili i dva čeští policisté. S miliardářem se však nesetkali, podle policejních mluvčích tam jednali o důležitých otázkách s místními úřady. (Více na Novinkách)

Vyhlídky na jeho vydání před český soud jsou mizivé a Krejčíř se zatím baví tím, že vypouští do světa různé nepodložené informace, např. o tom, že půjčil milióny korun ČSSD. (Více na Novinkách)

Novinky.cz

Kliknutm pejdete na dal specily na Novinky.cz krimi na zatek strnky