Kanibalismus dobyl Evropu

Kanibalismus - zvěrstvo po staletí připisované Evropany barbarským domorodcům v Asii, Africe a Americe - letos „dobyl“ i starý kontinent. Německo, Španělsko, Francie a Velká Británie prožily vlastní kauzy, kdy vrah pojídal oběť a o zážitky se podělil s médii. Evropa si teď přiznává: nemáme zákony trestající podobné zločiny.

V lednu soud v německém Kasselu potrestal 8,5 roky vězení kanibala Armina Meiwese (42). Uznal ho vinným ze zabití Bernda Brandese (43) z Berlína a vyměřil mu 8,5 roku vězení. Za 4,5 roku může být při dobrém chování propuštěn. (více na Novinkách)

Meiwes v noci na 10. března 2001 oběť zavraždil, rozčtvrtil a částečně i snědl. Muži se seznámili na internetu na inzerát: hledám muže, který se nechá sníst. Na činu se předem dohodli. Událost je velmi dobře zdokumentována: na přání oběti se vše nahrávalo na videokameru. Meiwes se stal díky médiím „slavným“. Píše knihu, o jeho životě se připravuje film.

V polovině února prožila vlastní „kauzu kanibal“ Velká Británie. Peter Bryan (34) zabil známého (45) a poté si jeho mozek usmažil na pánvi. Policisté zadrželi vraha přímo v kuchyni, v bytě na severovýchodě Londýna. "Je to příšerné, strašné," uvedl, jak tvrdí svědci, policista přivolaný na místo činu. Vedle otevřené mozkové dutiny chyběla oběti i noha. Sousedi popsali mrtvého jako klidného a tichého muže. Vrah ho brutálně ubodal. Jak pachatel, tak oběť se v minulosti opakovaně léčili na psychiatrii. (více na Novinkách)

Další útok násilníka s cílem zabít vyhlédnutou oběť a poté pojíst její maso ohlásila začátkem července Francie . Trestanec, který si odpykává 30 let odnětí svobody za vraždu a kanibalismus, zabil ve vězení Saint-Maur spoluvězně. Ten mu spolu s kolegou právě přinášel do cely večeři. Vězeň jednoho muže zabil, druhého těžce zranil. Vzápětí otevřel mrtvému lebku a začal konzumovat mozek. Pachatel měl mimořádnou sílu. V činu mu proto nezabránili ani dva dozorci dohlížející na rozvážení jídla. (více na Novinkách)

Sedmého října přinesla evropská média hned dvě informace o kanibalech. Britský bulvární deník Daily Mirror oslovil Paul Durant (44) zadržovaný od února ve španělské věznici Costa Blanca. V dopise vylíčil vraždu krajanky Karen Durrellové (41). Seznámili se v baru ve městě Calp. "Zabil jsme ji. Poté tělo rozřezal na kousky. To, co mi připadalo stravitelné, jsem snědl. Zbytky vložil do malých odpadkových pytlů a vhodil je do popelnic po celém městě," citoval list z dopisu. Durant byl už dvakrát v britském vězení, a to v 80. a v 90. letech za ozbrojené přepadení. Do Španělska uprchl v prosinci 2003 s falešným pasem, když po něm britská policie pátrala kvůli další loupeži v Londýně. (více na Novinkách)

Týž den jako Daily Mirror popsal „svůj“ případ německý Bild. Obětí byl opět muž – berlínský učitel hry na klavír (33). Pachatel - nezaměstnaný malíř - jej ubodal šroubovákem a rozřezal. K činu se přiznal. Policie nalezla ostatky mrtvého v jeho bytě v berlínské čtvrti Neukoelln . Vyšetřovatelé uvádějí, že vrah a oběť krátkou dobu udržovali sexuální vztah. Není známo, proč poměr skončil tragicky. Malíř tělo učitele naporcoval. Vnitřnosti, mimo jiné srdce a ledviny, uložil do lednice. "Chtěl jsem je sníst," uvedl pachatel do protokolu. Muži se seznámili na internetových stránkách pro homosexuály. Média tvrdí, že vraždě předcházel sadomasochistický sex. (více na Novinkách)

Novinky.cz

Kliknutím přejdete na další speciály na Novinky.cz zahraniční na začátek stránky