Volba prezidenta 2018 - Novinky.cz

Igor Sládek

Podnikatel Igor Sládek (62 let) oznámil svoji kandidaturu dvěma inzeráty v novinách. Napsal o sobě, že se narodil v roce 1955 v Náchodě a v roce 1980 emigroval do Německa a následně do USA. V New Yorku podnikal v hotelových službách či IT. V roce 1990 začal svůj byznys v tehdejším Československu. Sládek tvrdí, že se až doposud nikdy politicky neangažoval.


V inzerátech o své kandidatuře, které si platil, popisoval témata, kterým se chce věnovat. Jedním z nich je například migrace a islám, proti kterému se v jednom z textů ostře vyhranil. Podle svých slov by se nebránil ani odchodu ze Schengenu či Evropské unie.

„Nejsem rasista ani xenofob, jen si kladu otázky, jako např.: Kolik je muslimských nositelů Nobelovy ceny za vědecké obory? Jeden. Pákistánec,“ napsal například Sládek na Twitteru, kde čas od času komentuje aktuální dění. Myslí si, že státy V4 by se měly spojit například spolu s Rakouskem, Slovinskem, Pobaltím a vytvořit svůj vlastní „Schengen“, který by si samy hlídaly.

Na Twitteru se obul do svého protikandidáta Michala Horáčka. Citoval bývalou diplomatku Magdu Vášáryovou, která Horáčkovi radí v kampani. „Požádal mě, jestli bych se s ním občas nesešla a nevysvětlila mu některé věci. Protože jeden člověk nemůže vše sledovat,“ řekla Vášáryová. Sládek k tomu dodal: „Jeden člověk může všechno sledovat, pane Horáčku. Jmenuje se Igor Sládek. Ani paní Vašáryovou k tomu nepotřebuje... Vy ho jednou poznáte...“ uvedl.

Běžky versus lyže


Stejně tak si rýpl do prezidenta Miloše Zemana, když zveřejnil fotku na běžkách. Sládek krátce nato umístil na sociální síť fotografii, na které jede na lyžích. Připsal k ní komentář: „Pane prezidente, na lyžích umím nejen stát...“

Dalším z témat, které chce Sládek otevřít, je zvýšení platů ve zdravotnictví. Je podle něj potřeba razantně přeorganizovat celý systém a práci v nemocnicích.

Chce vybrat 100 miliónů

Peníze na kampaň sbírá podnikatel na transparentním účtu a má velké ambice. Prý věří, že vybere 100 miliónů korun. V polovině března měl na kontě 300 korun. Sládek kvůli tomu nevěší hlavu. Týdnu řekl, že kampaň odstartuje v květnu, kdy se vrátí do Česka.

Pracuje prý na projektu, od jehož dokončení se odvíjí i financování jeho kampaně. Jedná se o výrobu nové technologie, která by odstraňovala rez z kovů. Sládek týdeníku sdělil, že by díky této technologii mohl financovat několik prezidentských kampaní.

Sládek v médiích otevřeně uvedl, že trpí bipolární poruchou, což je nevyléčitelná psychická porucha. V kandidatuře či případném prezidentování mu podle něj nevadí.

Stránky kandidáta: https://www.igorsladek.cz/